Pierwsze spotkanie z przedstawicielem Parlamentu – w 'naszej sprawie’ – już za nami…Poniżej podsumowanie z telekonferencji.

W dniu 17 lutego założyciele Stowarzyszenia “Nie tędy droga” zorganizowali telekonferencję z Panią Urszulą Sarą Zielińską, posłanką Partii Zieloni i Koalicji Obywatelskiej.

 
W trakcie spotkania mieszkańcy Gminy Wiązowna przedstawili projekt i warianty planowanej budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej; przekazali również informacje na temat obecnego statusu tej inwestycji. Omówione zostały również zagrożenia, związane z kontynuacją tego projektu w wariancie preferowanym przez GDDKiA, w szczególności aspekt środowiskowy. 
Posłanka Zielińska przedstawiła mieszkańcom swoje dotychczasowe doświadczenia, związane z realizacją inwestycji liniowych. Zaproponowała również podjęcie działań, które mogłyby doprowadzić do ponownego pochylenia się nad projektem OAW i wybranie wariantu najmniej ingerującego w środowisko i nieniszczącego integralności Gminy. W rozmowie Urszula Zielińska podkreśliła rolę i wsparcie, jakiego powinni udzielić parlamentarzyści – szczególnie ci z naszych okręgów wyborczych. 
Było to pierwsze spotkanie, które miało na celu przedstawienie problemu, z którym mierzą się mieszkańcy Gminy Wiązowna. Wszystkie wskazówki zaprezentowane w czasie telekonferencji były bardzo cenne i na pewno będą wykorzystane przez mieszkańców do planowania kolejnych kroków. Chcielibyśmy kontynuować tę współpracę i zorganizować kolejne spotkania, aby monitorować postęp prac.