Spotkania z politykami

Przedstawiciele Stowarzyszenia 'Nie tędy droga” spotykają się z politykami i urzędnikami wysokiego szczebla, aby przedstawiać swoje obawy i argumenty przeciw OAW, rozcinającej gminy Wiązowna i Dębe Wielkie na części, co może unicestwić ich dotychczasowy rozwój.

W dn. 23.03.2021 spotkaliśmy się z europosłem Andrzejem Halickim, aby uzyskać informacje, jaką pomoc moglibyśmy uzyskać ze strony instytucji unijnych. Spotkanie było bardzo obiecujące i na pewno zaowocuje w najbliższych dniach kolejnymi krokami.

Natomiast, w dn. 30.03.2021 odbyło się spotkanie online z posłem Maciejem Laskiem, członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury. Poseł Lasek reprezentuje okręg obejmujący wszystkie powiaty wokół Warszawy i zna doskonale całe zagadnienie. Obiecał złożyć interpelację w sprawie uzyskania informacji od GDDKIA, których nie możemy się doprosić oraz poparcie dla wprowadzenia tematu OAW na posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury. Staramy się, aby nasz protest miał jak najbardziej merytoryczny charakter oraz zyskał szerokie zrozumienie i wsparcie!

(serdeczne podziękowania za przygotowanie tekstu dla Pani Jolanty Koczorowskiej)